Aktualności

Powstanie plaża miejska!

21.07.2017, 10:32:49

Dzisiaj w Urzędzie Miejskim w Będzinie podpisana została umowa o wartości ponad 3 mln złotych na zagospodarowanie terenu nad rzeką Czarną Przemszą w rejonie Brzozowicy w ramach projektu „Zagłębiowski Park Linearny – rewitalizacja obszaru funkcjonalnego doliny rzek Przemszy i Brynicy”.

W ramach tej inwestycji zbudowana zostanie plaża miejska, boisko do siatkówki, siłownia zewnętrzna, budynek wielofunkcyjny z toaletami, droga dojazdowa, parking oraz ścieżki. Zostanie także zamontowane nowoczesne oświetlenie.

Będzie to nowa, ogólnodostępna przestrzeń sportowo-rekreacyjna na mapie miasta – pierwsza tego typu rewitalizacja terenów nad Czarną Przemszą – gdzie każdy mieszkaniec będzie mógł czynnie wypocząć w okresie letnim.

prezydent podpisuje umowę


wizualizacja

Powrót

Zapraszamy do Będzina!

Ta strona używa pliku COOKIE z zapisanym identyfikatorem sesji użytkownika w celu optymalizacji i zliczania odwiedzin. W przypadku skorzystania z formularza kontaktowego tworzony jest tymczasowy plik COOKIE, który zabezpiecza formularz przed wielokrotnym wysłaniem wiadomości. Żadne wrażliwe dane nie są zbierane. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu.

Zamknij [X]